Migren Aşısı Nedir?

Migren, saatlerce süren ve kişilere dayanılmaz şiddette ağrılarla günlük hayatta huzursuz olmalarına sebep olan bir durumdur. Bu durumun ağrı kesici ile de geçmesi mümkün olmadığı durumlarda migren aşısı nedir sorusunun da cevabını vermek önemlidir. Özellikle migren ataklarının önlenmesi gibi durumlarda kesin cevabın veriliyor olması gerekir. Doğru zamanda uygulandığı takdirde herhangi bir sorun olmaması ya da rahatsızlıkların büyük ölçüde önüne geçilmesi gerekir. Migren aşısı kesin çözüm mü peki? Elbette bünyeye göre değişikliklerin olması mümkündür. Bu anlamda kişilerin de dikkatli olmaları ve uygun zamanda bu aşıların uygulanmasını sağlamaları gerekir. Migren aşısı kimlere yapılır konusunda da gereken bilgileri bilmek önemlidir. Bu anlamda farklılaşan semptomları ile birlikte migrene tedavi için belirlenen aşı ile çözülmesi önemli noktalar arasında yer alır. Migren aşısı fiyatı da bu aşının istenmesinde belirleyici etkenler arasında yer almaktadır. 

Migren Aşısı( Migren İğnesi) Hangi Hastalarda Uygulanabilir?

Migren aşısı uygulaması için öncelikle belirli kriterlerin yerine getiriliyor olması gerekir. Bu anlamda bir nörolojik muayene olması gerekir. Uzman kontrolünde belirlenen aşıların yapılması da mümkündür. Ayrıca bu aşıların uygulanabilmesi için öncelikli şart 18 yaşın üstünde olmaktır. Yani yetişkin olmak ve gelişimin tamamlanması önemlidir. Özellikle alerjik reaksiyonların da olmaması için öncelikle hastaların belirli kriterleri yerine getirmeleri gerekir. Bunun dışında emziren annelerde de bu aşının uygulanması imkansızdır. Migren türlerine göre de uygulamaların mevcut olduğunun unutulmaması gerekir. Migren türünün ne olduğuna bakılmaksızın nöroloji uzmanına görünmek ise riskleri azaltır.

Migren Aşısının Avantajları Nelerdir?

Migren aşısı hakkında en sık sorulan sorulardan biri migren iğnesi işe yarıyor mu sorusudur. Özellikleri bakımından ağrı kesme gibi işlevleri olan bu ağrı kesicilerin kullanılmasında da doktor önerisi ile olması önemlidir. Ağrı kesiciyi doğru zamanda almak da önemli noktalar arasında yer alır. Bundan dolayı da hastaya uygun zamanda bir uygulama yapılması gerekir. Ayrıca migren iğnesi zararlı mı konusunda da gereken bilgilerin öğrenilmesi önemli noktalar arasında yer almaktadır. 

Migren aşısı 4 haftada bir düzenli olarak uygulanmalıdır. Yoğun şekilde uygulanması ya da kullanım zorunluluğu gibi ciddi durumların olması da mümkün değildir. Ayrıca herhangi bir cerrahi işlem de gerektirmez. Bu sayede de sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alır. 

Migren Aşısı( Migren İğnesi) Nasıl Kullanılır?

Migren tedavisi belirli bir süre ile ve aralıklarla uygulanmaktadır. Bu anlamda öncelikli olarak ilk ay uygulanan migren aşısı, daha sonrasında 3 ayda bir yüklemelerle devam eder. Migren atakları yaşayan kişilerin öncelikli olarak sorunların giderilmesi amaçlanır. Fakat eğer ihtiyaç duyulursa kür şeklinde 3 aylık olarak uygulanabilir. Bunun etkenleri arasında hastaların da dirençli olup olmaması yer alır. Bağışıklık sistemine göre uygulama şekilleri de değişiklik gösterir.

Migren Aşısı Fiyatları

Türkiye’de yeni yeni onay almış ve kullanılmaya başlanmış olan migren aşısı farklı fiyatlarla sunulmuştur. Farklı şekilde kullanılan bu iğnelerin faydalı olabilmesi için öncelikli olarak migren aşısının adı nedir sorusunun da cevaplanması gerekir. Birçok faydasının olduğu görülen bu aşının yapılması da önce doz artırılıp sonra da azaltılması şeklindedir. Ayrıca farklı fiyatlandırılan bu aşının kesin çözüm olarak uygulanması da önemlidir. Kullananların %50’sinin olumlu etkilendiği bu aşının, kişilerin bağışıklıklarına göre de değişiklik göstermesi de mümkündür. Bu anlamda tedavilerin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve migrenin ağrılarının azaltılması önemlidir.

Farklı şekilde fiyatlandırılan bu aşıların migren ağrılarına kesin çözüm olmadığını fakat ağrıların azaltılmasına yardımcı olacağını bilmek de önemlidir. 

Yorum yapın